Meziklasí 🌾🏘️🌾


Reforma fyzikálních jednotek 📐

Historické

Meziklasí je krásné místo. Nemůžeme se nikomu divit, že by se tam chtěl nastěhovat. Ale koho by napadlo, že vyměřit parcelu může být zásadní problém ?

Soustava SI

Protože Meziklasí špatně pochopilo význam soustavy SI, tak místo měření pomocí metru začali měřit vrhem kusu křemíku o velikosti průměrného ptakopysčího vejce z bodu A do bodu B. Jednotku formálně pojmenovali [cbkd] (co by kamenem dohodil) a mysleli si, že je problém vyřešen.

Čím déle však byl systém používán, tím zjevnější byly jeho negativní vlivy. Nejčastěji se projevovaly rozbitými okny okolních domů, vysklenými skleníky a oprýskanou barvou plotů. Nehody se často stávaly i když měření probíhalo v bezpečné vzdálenosti od jakéhokoli stavení. Nejčastěji přišly k úhoně brýle ostatních geodetů, ve vzácných případech docházelo i ke ztrátě vědomí.

Dogometry

Jelikož po nějaké době byla pojištění na nemovitosti příliš drahá a geodetů kvapem ubývalo, rozhodli se meziklasané změnit jednotku měření. První pokusy o použiti ze světa importovaných metrů však příliš úspěšné nebyly, jelikož geodeti po ranách do hlavy z předchozích měření zapomínali, kde je odložili.

Řešení bylo přímočaré: použít psy [dogometr] a to z několika prostých důvodů:

a) Bylo lehčí je přivolat.
b) Bylo těžší je ztratit.
c) Bylo téměř nemožné je omylem zapomenout v kapse od kalhot a vyprat.

Zánik

Bohužel se našli i tací, kteří tento obdivuhodný vynález chtěli zneužít pro svůj vlastní prospěch. Jelikož délka psa není (kromě Meziklasí, kde je uměle zkracují) konstantní, tak si tací naimportovali psy z okolních vesnic – ti již standardní 3 metry neměřili, což celý systém narušilo. Potom se často stávalo, že když si kupujete provaz tak místo 3 standardních dogometrů dostanete 3 délky čivavy a naúčtují vám 3 délky chrtí. Nebo když si kupujete štangli salámu, zaplatíte jednu jezevčí délku, ale odnesete si jenom obvod pasu.

Kvůli tomu meziklasští na délku jako veličinu nadobro zanevřeli a vše je od té doby dlouhé „tak akorát“.